Warmia i Mazury, Noclegi, Domki Letniskowe
Mazury, Warmia i Mazury Agroturystyka Mazury, Warmia Mazury, Mazury domki, Czarter Mazury, Mazury Mazury mapa, Mazury pl
  
  
  
  
  
   .
    
::..                    e-Mazury.com.pl - Informacje
17 sierpnia 2006

Targi WIATR i WODA - po raz pierwszy na wodzie

Dzisiaj rozpoczyna się premierowa edycja Targów WIATR i WODA, największej i najstarszej imprezy wystawienniczej branży sportów wodnych i rekreacji w Polsce. Po raz pierwszy ich organizator - firma Murator EXPO - na miejsce letniej promocji sportów wodnych wybrała Sopot. Patronat honorowy nad imprezą sprawuje Prezydent Miasta Sopotu, a partnerem przedsięwzięcia jest redakcja miesięcznika "Żagle". Targi potrwają do niedzieli, 20 sierpnia.

Pierwsza edycja Targów WIATR i WODA odbyła się w 1990 roku w Zegrzu. Od 1991 roku impreza odbywa się w Warszawie. Jest miejscem spotkań sympatyków sportu i rekreacji na wodzie, z Polski i zagranicy. Po raz pierwszy największe i najstarsze w Polsce targi branży sportów wodnych i rekreacji zorganizowano w Sopocie.

Targi WIATR i WODA Sopot 2006 odbędą się na molo w specjalnie ustawionych namiotach. Jachty żaglowe i motorowe będą prezentowane na wodzie, tuż przy molo. "Wzorem wielu krajów europejskich zdecydowaliśmy się na organizację Targów WIATR i WODA na wodzie" - mówi Jacek Oryl, Prezes Zarządu Murator EXPO. "Nieprzypadkowo na miejsce letniej promocji aktywnego wypoczynku, sportów wodnych - żeglarstwa czy jachtingu motorowego - wybraliśmy Sopot, miasto znane i lubiane przez Polaków, powszechnie kojarzone z nadmorskim wypoczynkiem, rekreacją i najdłuższym w europie drewnianym molo" - dodaje Jacek Oryl.

Szczególnym celem sopockiej edycji targów jest propagowanie idei żeglarstwa morskiego, a także umożliwienie zainteresowanym oceny walorów jachtów i łodzi w ich naturalnym środowisku. Targi WIATR i WODA Sopot 2006 realizować będą ponadto dotychczasowe, sprawdzone założenia: prezentację możliwie bogatej oferty producentów przemysłu jachtowego oraz producentów, dystrybutorów i usługodawców związanych z sektorem sportu, rekreacji i wypoczynku na wodzie. Targi dostarczają amatorom sportów wodnych praktyczną wiedzę o dostępnym na rynku sprzęcie sportowym i rekreacyjnym, służą rozwijaniu zainteresowań różnymi formami turystyki i krajoznawstwa. Są dogodną sposobnością do środowiskowych spotkań, wymiany doświadczeń przedstawicieli branży oraz okazją nawiązania nowych kontaktów handlowych.

W targach weźmie udział blisko 50 wystawców, w tym największe krajowe stocznie jachtowe. Podczas imprezy przy molo cumować będzie około 25 jednostek - jachtów i łodzi motorowych, które można oglądać w naturalnej scenerii na wodzie. Niewątpliwą atrakcją jest premierowy pokaz jachtu motorowego stoczni Ślepsk Avor 340 dla morskich wędkarzy. Wystawcy targów zapowiedzieli ponadto prezentację jednostek: Balt 17 Armor, Balt 23 Armor oraz dwóch jednostek motorowych (Balt Yacht), Phila 880, Delphia 40, Quick Silver 890 Cruiser (Delphia Yachts Kot), Gali 700, Galeon 440 (Galeon), SkY Dancer 700 (Skipper), RIB 900 Baltic, RIB 630 (Parker), MC5600, MC6800, IDEA 2000 (Sportis), Bayliner 265, Cobald lub Maxum 2400 S.C. (Power Boats). Nie zabraknie bogatej oferty silników, osprzętu i wyposażenia - m.in. silników Volvo Penta Polska, silników Johnson i Evinrude oraz skuterów SeaDoo z oferty firmy Taurus.
Na lądzie (namiot targowy na molo) zaprezentują się firmy oferujące sprzęt i akcesoria żeglarskie, sprzęt motorowodny, asekuracyjny i ratunkowy, odzież turystyczną, sportową i rekreacyjną. Będą także obecni organizatorzy czarterów, regat, wyjazdów szkoleniowych i turystycznych oraz media.

Tradycyjnie Targi WIATR i WODA to obok ekspozycji wystawców także wyjątkowo bogaty program wydarzeń towarzyszących - premierowy pokaz łodzi, pokazy i zawody sportowe, pokazy ratownictwa na wodzie, spotkania tematyczne i konkursy.

Od piątku do niedzieli odbywać się będą Mistrzostwa Polski Katamaranów Hobie Cat, Topcat, A Cat oraz regaty katamaranów Open. Ich organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Katamaranów klasy TOPCAT, Stowarzyszenie Katamaranów Hobie Cat, UKS Navigo - we współpracy z organizatorem targów. Uroczyste podsumowanie zawodów i wręczenie pucharów nastąpi na targach w niedzielę 20 sierpnia o godzinie 17.00. Dwukrotnie (sobota i niedziela) odbędzie się pokaz wyścigów regatowych - przygotowania do Pucharu Świata TOYOTA SOPOT MATCH RACE 2006 z udziałem Przemka Tarnackiego i Marka Stańczyka.
Magazyn "Wiosło" zaprasza na cykl spotkań i pokazów pod wspólnym tytułem "Kajakiem po morzu". Będzie można zobaczyć pokazy kajakarstwa morskiego ze szczególnym uwzględnieniem technik ratowniczych, spotkać się z uczestnikami Gdańskiej Wyprawy Kajakowej na Przylądek Horn. Niecodziennym wydarzeniem będzie pokaz ratownictwa na wodzie z udziałem jednostek ratowniczych MSPIR przygotowany przez Morską Służbę Poszukiwania i Ratownictwa SAR. Na pokład jednostki typu SAR-1500 "Wiatr" można wejść w sobotę w godzinach 13.00-16.00.

W targowym konkursie firmy Ssang Yong nagrodą będzie samochód do dyspozycji dla gości targów. Niektórzy wystawcy targów będą oferować krótką wycieczkę pontonem lub motorówką. Przez cały czas trwania Targów WIATR i WODA Stowarzyszenie "Edukacja pod Żaglami" organizuje pokazy i zabawy dla dzieci i młodzieży.

Targi WIATR i Woda
Molo w Sopocie, 17-20 sierpnia 2006 r., w godzinach 12.00-20.00
Bilety wstępu na targi dostępne w kasach sopockiego molo

www.zagle.com.pl
www.wiatriwoda.pl


Kontakt:
Joanna Warlikowska
PR Manager

 

  
  
  

SPRZĄTAMY MAZURY

PRZYŁĄCZ SIĘ I TY

 

 

Strona Główna  | O Firmie | Ogłoszenia | Reklama | Praca | Kontakt | e-mail
sprzęt rehabilitacyjny . sprzęt medyczny . sprzęt laboratoryjny . krioterapia . Zakopane . Mazury . Kaszuby . bezdech senny . cpap . sprzęt rehabilitacyjny . sprzęt laboratoryjny . sprzęt rehabilitacyjny . sprzet laboratoryjny . defibrylator . meble medyczne . wagi laboratoryjne . waga lekarska . wagosuszarka . masażer . destylator . mata do ćwiczeń . aparat do krioterapii . meble metalowe . szafy metalowe . szafy ubraniowe . szafy aktowe . szafa kartotekowa . sejf . jonometry . grubościomierz . kardiotokograf . komory klimatyczne . wagi elektronczne/a> . komory klimatyczne . konduktometry . mętnościomierz . kardiomonitor . suszarka laboratoryjna . zamrażarki laboratoryjne
Copyright C 2001